Jak długo ciało zmarłego może przebywać w chłodni?
Czas przechowywania ciała zmarłego w chłodni nie jest ściśle określony. W praktyce jednak zależy on od wielu czynników, między innymi od stanu samego ciała oraz od procedur, jakie obowiązują w danym prosektorium. Zazwyczaj czas pomiędzy momentem zgonu a samą ceremonią pogrzebową waha się od kilku dni do dwóch tygodni. W niektórych przypadkach, gdy zachodzi potrzeba przeprowadzenia dodatkowych badań bądź ustalenia przyczyny zgonu, ciało może być przechowywane dłużej.
W prosektorium korzysta się z nowoczesnych technologii i stosuje odpowiednie procedury, co sprawia, że proces rozkładu zostaje znacznie spowolniony, a to umożliwia dokładne przygotowanie ciała do pochówku oraz organizację pogrzebu i stypy. Dlatego warto zwrócić się do zakładu oferującego kompleksowe usługi pogrzebowe w Nowej Rudzie, gdyż posiada własne prosektorium.
Dostosowanie czasu przechowywania ciała do indywidualnych potrzeb
Profesjonalne firmy pogrzebowe doskonale rozumieją, jak istotne jest dostosowanie czasu przechowywania ciała zmarłego do potrzeb rodziny oraz samych okoliczności śmierci. W przypadku tradycyjnych pochówków rodziny zazwyczaj chcą jak najszybciej zorganizować pogrzeb, więc ciało zmarłego przechowywane jest zazwyczaj przez kilka dni. Jeśli jednak rodzina przebywa np. za granicą i potrzebuje więcej czasu na załatwienie wszystkich formalności, to wówczas ciało może być przechowywane nawet przez kilka tygodni. Ważnym elementem usług świadczonych przez zakład pogrzebowy w Nowej Rudzie jest właśnie możliwość elastycznego dostosowania czasu przechowania ciała w prosektorium do potrzeb rodziny. Dzięki temu bliscy będą mogli w spokoju skoncentrować się na przygotowaniu do ostatniego pożegnania.